Keressük az elmúlt 25 év legemlékezetesebb mérkőzést - szurkolóink kezében a döntés (4. párharc)

2020-04-22

Sokat megélt törzsszurkolóink bevonásával kiválasztottuk az elmúlt 25 év 32 legemlékezetesebb MTK-mérkőzését. A győztes kilétének eldöntése viszont már drukkereink kezében van. A párosításokra a Facebook-oldalunkon lehet szavazni a következő időszakban.

A kieséses rendszerben történő voksolás negyedik párosításában két idegenbeli győzelem mérkőzik meg egymással. Előbbit Debrecenben, utóbbit Székesfehérváron arattuk.

Az első párharc továbbjutója után eldőlt, hogy az Újpest elleni idegenbeli 2009-es MK-siker is biztosította helyét a legjobb 16 között. A 3-2-es diadal 55:45 százalékos arányban múlta felül a szintén a lilák ellen elért 2018-as 3-2-es győzelmet.

1. - 2001. 03. 02.: DVSC-MTK Hungária FC 0-4, Borsodi Liga, B-csoport, 6. forduló
Az első tavaszi fordulóban csapatunk ötletes játékkal aratott fölényes győzelmet idegenben. Pölöskei Gábor együttese Illés és Ferenczi találatával 19 perc után már két góllal vezetett, majd Golovic és Erős is gólt szerzett.

2. - 2012. 04. 10.: Videoton FC-MTK Budapest 0-2, Magyar Kupa elődöntő, visszavágó
Másodosztályúként a hazai érdemtelen 3-2-es vereség után 2-0-ra nyertünk az NB I-ben ezüstérmesként záró fehérváriak ellen, és bejutottunk a fináléba. Gólszerzőink: Kanta József és Tischler Patrik.

Szavazni a Facebookon ennél a posztált lehet (vagy ide kattintva)!