Keressük az elmúlt 25 év legemlékezetesebb mérkőzést - szurkolóink kezében a döntés (2. párharc)

2020-04-21

Sokat megélt törzsszurkolóink bevonásával kiválasztottuk az elmúlt 25 év 32 legemlékezetesebb MTK-mérkőzését. A győztes kilétének eldöntése viszont már drukkereink kezében van. A párosításokra a Facebook-oldalunkon lehet szavazni a következő időszakban.

A kieséses rendszerben történő voksolás első köre - a 2012-es és a 2014-es hazai Örökrangadón aratott győzelem - után a második párosítás két Újpest elleni mérkőzés a Magyar Kupában. 2018-ban hazai pályán, 2009-ben pedig idegenben győztünk 3-2-re a lilák ellen.

1. - 2018. 04. 04.: MTK Budapest-Újpest FC 3-2, Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó
Másodosztályúként a kupa negyeddöntőjében Kanta József duplájával és Deutsch Bence bombagóljával (25 méterről a jobb felső sarokba) 3-2-re győztünk a visszavágón, nagy kellemetlen perceket okozva ezzel a liláknak, akik végül több idegenben lőtt góllal jutottak tovább és később meg is nyerték a sorozatot.

A mérkőzés összefoglalója:

2. - 2009. 03. 17.: Újpest FC-MTK Budapest 2-3, Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó
A visszavágó 36. percében - az első mérkőzés 2-1-es lila-fehér sikere után - összesítésben már 4-1 volt az állás az újpestiek javára. Ezt követően indult be a henger, Lencse szépített, az utolsó negyedórában még kétszer betaláltunk, és így mi jutottunk tovább a bajnokságot akkor vezető lila-fehérek ellenében.