HÍREK
MTK Budapest – Diósgyőri VTK OTP Bank Liga, 4. forduló, Illovszky Rudolf Stadion, szombat, 18:00
2015-08-06
Mindkét csapat számára a hosszabbítás percei hoztak döntő fordulatot a 3. fordulóban. Igaz, ellenkező előjellel: míg az MTK Thiam góljával egyenlíteni tudott idegenben, addig a Diósgyőr nyert állásból kikapott – otthon.
Az egyik legnagyobb múltra visszatekintő vidéki egyesülettel folytatott párharc az MTK és a Diósgyőr közös történelme. 1910. február 6-án a Vasgyár munkástermében megalapították egyesületüket a szervezők, Diósgyőr-Vasgyári Testgyakorlók Köre (DVTK) néven. A klub színe a piros-fehér lett.
A diósgyőri labdarúgók DiMÁVAG néven az 1940/41-es bajnokságban szerepeltek először a magyar labdarúgás legmagasabb osztályában, és újoncként a 6. helyen zártak.
A klub neve, politikai nyomásra, Diósgyőri MÁVAG-ra, Diósgyőri Vasasra is változott az évek során, majd 1992-ben, a rendszerváltozás után, a felbomló DVTK alapjain alakult meg a Diósgyőri FC.
A DFC-től azonban – az anyagi nehézségek miatt – 2000 telén távoztak a játékosok, bár a bajnokságot még befejezte, az évad végén megszűnt a csapat.
Ekkor egyedülálló módon a klub szurkolói vették a kezükbe a dolgok irányítását. Újra megalapították a DVTK-t és benevezték a bajnokságba. Az első szezont a klub a hetedosztályban kezdte, de a Borsod Volán SE-vel történő egyesülés után a harmadosztályban folytatták az idényt (2000/2001). Bár a feljutás nem sikerült, az igény továbbra is meg volt a minőségi labdarúgásra. Megalakult a DVTK Kft., ami telephelyet cserélt a Bőcsi csapatot működtető gazdasági társasággal, így a diósgyőriek az NB I B-ben indulhattak a 2001/2002-es pontvadászatban.
Az anyagi problémák azonban újra jelentkeztek és a gazdasági társaság csődbe ment. A Diósgyőri labdarúgás azonban tovább élt, mert egy új befektető révén megalakult a DVTK1910 Kft, ami a Monor jogán elindult a másodosztályban, sőt 2003/2004-ben kiharcolta a feljutást is. Az NB I-ben azonban már csak úgy tudott elindulni a csapat, hogy a Siófok FC Kft. Diósgyőrbe költözött.
Az eddigi csúcsot az 1978/79-es bajnoki idény bronzérme és két magyar kupagyőzelem (1977, 1980) jelenti a diósgyőri labdarúgás számára. A bronzérmes csapat a legtöbbször ebben az összeállításban lépett pályára: Veréb – Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi – Oláh, Tatár, Görgei – Borostyán, Fükő, Fekete
Bekő Balázs, vezetőedző