Továbbjutás a Magyar Kupában, a vártnál nehezebben

2014-08-12

Sergio góllal mutatkozott be tétmérkőzésen. Szoros összecsapáson végül Kanta büntetőből szerzett találata biztosította be a győzelmet. Szentlőrinc SE – MTK Budapest 0-2(0-0) Magyar Kupa, a 64 közé jutásért.

Szentlőrinc SE – MTK Budapest  0-2(0-0) Magyar Kupa, a 64 közé jutásért

Játékvezetők: Kiss Norbert – Kulman Tamás, Kulcsár Dániel

Gólszerző: Sergio a 69. percben, Hrepka 11-esből a 83. percben

Szentlőrinc SE: Németh – Hajnal, Turi, Lóth, Benke – Berdó, Tóth, Zámbó, Kalmár – Bartal, Vadas
Cserék: Homolya, Leipold, Martin, Bodor, Schneider

Csere: Benke helyett Schneider a szünetben, Bartal helyett Bodor a 63. percben, Kalmár helyett Leopold a 68. percben

Sárga lap: 62. perc: Zámbó, 67. perc Kalmár

Vezetőedző: Nagy Tamás

MTK Budapest: 28 Groppioni – 2 Nagy, 21 Vukmir, 5 Kelemen, 25 Hidvégi –  24 Poór, 6 Hajdu, 19 Kanta, 18 Bese – 13 Hrepka, 7 Horváth.

Csere: 1 Hegedűs, 20 Rodenbücher, 9 Sergio, 33 Gera, 15 Thiam, 3 Deutsch, 32 Frank.

Szakmai Igazgató: Garami József

Csere: Hajdu helyett Sergio az 56. percben, Bese helyett Frank a 67. percben, Horváth helyett Deutsch a 87. percben

Sárga lap: Hrepka a 78. percben.

Garami József véleménye a Magyar Kupa-mérkőzésről:

Mi játszottuk a játékunkat az elején, a közepén és a végén is, de az igaz, hogy a második félidőben már erőltetni kellett a támadójátékot, miután nem sikerült gólt szerezni az elején. Öt-hat helyzetet kialakítottunk, és ez megfelelő, ha ilyen jól szervezett csapat ellen játszunk. Ezen a meccsen érvényesíteni tudtuk a jobb adottságainkat és a nagyobb tudásunkat, így megérdemelten jutottunk tovább. Igaz viszont, hogy előbb el kellet volna dönteni a mérkőzést.

[image]

Büszke vagyok arra, hogy az egyik tanítványom, Nagy Tamás ilyen jó kis csapatot rakott össze.

Sergióval kapcsolatban jó hír, hogy jó megmozdulásai voltak, van benne kellő robbanékonyság, jó ütemekben indul el. Nem szeretek korán ítélni, mert érdemes több mérkőzést adni a játékosnak, és ha folyamatosan jól teljesít, akkor érdemes elkezdeni dicsérni.