Négyszeres német bajnokkal is megmérkőzünk a törökországi edzőtáborban

2020-01-04

Csapatunk két német, valamint egy-egy kazah és azeri együttessel csap össze a felkészülés során.

A Merkantil Bank Ligát vezető csapatunk január 8-án, szerdán utazik el a törökországi edzőtáborba, ahol négy felkészülési mérkőzést is játszik. Ellenfeleink sorrendben a kazah FC Okzhetpes (Okzsetpesz), a német FC Viktoria Köln, az azeri Qabala (Gabala), valamint a szintén német 1. FC Kaiserslautern lesznek.

Az FK Okzhetpes ellen január 11-én, szombaton lépünk pályára. A kazah együttes a novemberben befejeződött bajnokság hetedik helyén zárt, 33 mérkőzésen szerzett 40 ponttal.

A német harmadosztályú FC Viktoria Köln ellen egy nappal később, január 12-én, vasárnap mérkőzik meg Michael Boris legénysége. Pavel Dotchev tanítványai a húszcsapatos bajnokságban húsz fordulót követően a 16. helyen állnak 21 egységgel, egy ponttal előzik meg a már kieső helyen álló Chemnitzer FC-t.

Harmadik ellenfelünk Törökországban a Qabala lesz január 14-én, kedden. Az azeri gárda a 2015/16 és a 2016/17-es idényben is bejutott az Európa Liga csoportkörébe. 2016 nyarán, a selejtező második fordulójában klubunkat kettős győzelemmel búcsúztatták. A nyolc együttest felvonultató bajnokságban jelenleg a hetedik helyen tanyáznak, 14 összecsapáson szerzett 13 ponttal.

Negyedik, egyben utolsó összecsapásunkat pedig az 1. FC Kaiserslautern ellen vívjuk január 17-én, pénteken. A korábbi négyszeres bajnok és kétszeres kupagyőztes és UEFA Kupa elődöntős napjainkban a harmadosztályban szerepel, ahol a kilencedik pozíciót foglalják el. Második ellenfelünket, az FC Viktoria Kölnt nyolc ponttal előzik meg.

Edzőmérkőzések a törökországi edzőtáborban*:
2020. 01. 11. 13:00: MTK Budapest-FK Okzhetpes (pontos kezdési időpont később)
2020. 01. 12. 13:00: MTK Budapest-FC Viktoria Köln
2020. 01. 14. 14:00 (várhatóan): MTK Budapest-Qabala (pontos kezdési időpont később)
2020. 01. 17. 13:00: MTK Budapest-1. FC. Kaiserlautern

*a kezdési időpontok magyar idő szerint értendőek.