HÍREK
Köszönjük Agárd!
2019-09-06
Szeptember 1-jével új korszak indult az MTK Budapest és a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia életében.
Bár az MTK 130 éves történelme javarészt a fővárosban íródott, 2001-től kezdve azonban Agárdon is otthonra leltünk.
Az azóta eltelt közel két évtizedben Agárd azonban nemcsak a mi második otthonunkká, hanem a teljes magyar futball fővárosává vált.
Az elmúlt közel 20 évben ugyanis több mint 100 élvonalbeli játékos került ki innen, aminek köszönhetően elárasztották az NB I-et az itt nevelkedő labdarúgók. Éveken át nagyítóval kellett keresni azt az NB I-es csapatot, amelynek összeállításában nem szerepelt MTK-nevelésű játékos. Külön öröm volt, hogy a 100 játékosból több mint 20-an bemutatkozhattak a felnőtt válogatottban.
A fiatalok felnőttcsapatba való beépítésére épülő rendszer 2008-ban ért csúcsra, amikor a felnőtt együttes úgy nyert NB I-es bajnoki címet, hogy keretében csak elvétve volt olyan játékos, aki ne a Sándor Károly Labdarúgó Akadémián nevelkedett volna.
Amit a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia fel tud mutatni, arra a nemzetközi futball is felfigyelt. Tavalyelőtt számolták ki: az MTK labdarúgó-akadémiája akkor 49 játékost adott Európa 31 legfontosabb bajnokságába, ezzel az előkelő ötödik helyen állt Európa legelismertebb műhelyei közt.
Bár a pályán a játékosok, az oldalvonal mellett pedig az edzők és a stáb tagjai tették a dolgukat, de az agárdi 18 évért sokaknak jár köszönet rajtuk kívül is!
Elsőként Várszegi Gábornak, aki megalapította az Akadémiát. Ez akkoriban érthetetlen újítás volt, melyet jó pár év késéssel kezdtek el másolni a hazai klubok. Szenvedélyét jól mutatta, hogy az alapítás előtt végigjárta a világ 25 legjelentősebb akadémiáját Brazíliától Hollandián át egészen Romániáig, mindenhol alaposan áttanulmányozta az intézmények szervezetét, működését, és ebből próbálta kihozni a legtöbbet, elköteleződését pedig az jellemezte, hogy az Akadémia megalapításától fogva a képzést helyezte az MTK-modell középpontjába, és folyamatosan látogatta az edzéseket, mérkőzéseket, ismert minden játékost.
De jár a köszönet az ott dolgozóknak is: tanárok, konyhások, takarítók, pályamunkások, gondnokok és még sorolhatnánk, kik azok, akiknek szeretnénk még megköszönni, hogy könnyebbé tették tehetségeink számára az agárdi mindennapokat.
Most, közel 18 év után Agárdtól elköszönünk, de a búcsú egyben új kezdetet is jelent: a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia történetének lapjai a fővárosban íródnak tovább.
A pár sorral feljebb említett nagyszerű adatok és mutatók ugyanis számunkra csak a kiindulópontot jelentik.
Sok tervünk van még, de célunk ugyanaz marad, kiváló játékosokat képezni! A fiatalok a következő időszakban – az új akadémiánk elkészültéig – a teljesen megújult Lantos Mihály Sporttelepen dolgoznak majd azért, hogy nagyszerű sportemberekké és profi játékossá váljanak, hogy ezzel is az MTK és a teljes magyar futball további előrelépését szolgálják.