Kevés sikerélmény, de stabil tartás

2016-10-30

Hat meccsen szereztek tapasztalatokat a legkisebbek a Kölyökligában.

Első Kölyökliga szezonunkban nem kifejezetten vagyunk elkényeztetve az eredményesség szempontjából, de jelenleg még nem is ez a fejlődésünk legfontosabb mutatója. Ezen a napon is gyakorolhattuk a pozíciótartást, a labdakihozatalokat, erősíthettük a koncentrációnkat, a párharcokba való bátor beleállást, az agresszív labdaszerzéseket, és lépten-nyomon érezhettük, hogy a 2009-esek jóval hatékonyabban büntetik bármely hibánkat, mint a korunkbeli ellenfelek szokták. Játékosaink az egész nap során változó aktivitás és intenzitás jellemezte, de ez még így is sokkal jobb volt, mint az előző fordulóban. A pillanatnyi eredménytől független, motivált hozzáállás elegendő helyzetben mutatkozott meg, melyekből mindhárom meccsen kettőt-kettőt gólra is váltottunk. Még egy nehéz játéknapunk van hátra, majd hosszú szünet után – a tél során a korosztályos tornákon remélhetőleg megerősödve  –  tavasszal az alsóházban eredményesebb folytatásban bízhatunk.

MTK Budapest 2010 – Eger 2009 2-3 Gólszerző: Dénes Zalán, Lakakisz Parisz

MTK Budapest 2010 – Szilárdy RFC 2009 2-4 Gólszerző: Lakakisz Parisz (2)

MTK Budapest 2010 – Vác VLSE 2009 2-5 Gólszerző: Völgyi Miklós, Lakakisz Parisz

Két félidő, más semmi.

Kétszer 15 percig nyújtott önmagához mérten jó teljesítményt 2009-es csapatunk, amely az összképet tekintve három vereségben teljesedett ki az egy évvel idősebbek között. Noha az első és második mérkőzés fordulást követő időszakában fölényben és jól játszott együttesünk, az első játékrészt mindkét esetben bátortalan játék jellemezte. Az utolsó találkozó gyengére sikeredett. Kéves jó teljesítmény akadt a csapatban, Zsitnai Marcell és Balogh Bálint emelkedett ki társai közül, kapusaink, Deák Ádám és Turbucz Gábor és megtett minden tőle telhetőt.

MTK Budapest 2009 - Eger 2008 3-5 Gólszerző: Érsek Patrik, Zsitnai Marcell Zalán, Turbucz Gábor

MTK Budapest 2009 - Szilády RSC 2008 0-3

MTK Budapest 2009 - Vác VLSE 1-3 Gólszerző: Érsek Patrik