Keressük az elmúlt 25 év legemlékezetesebb mérkőzését - szurkolóink kezében a döntés (1. elődöntő)

2020-05-08

Sokat megélt törzsszurkolóink bevonásával kiválasztottuk az elmúlt 25 év 32 legemlékezetesebb MTK-mérkőzését. A győztes kilétének eldöntése viszont már drukkereink kezében van. A párosításokra a Facebook-oldalunkon lehet szavazni a következő időszakban.

A szavazás harmadik köre is lezárult, a negyeddöntők végeztével már csak négy mérkőzés maradt versenyben, így a kieséses rendszerben történő voksolás az elődöntőkkel folytatódik.

Szurkolóink döntése értelmében az alábbi találkozók jutottak be a legjobb négy közé:

• MTK-FTC 4-2 (2012)
  • MTK-Croatia Zagreb 1-0 (1997)
  • Fenerbahce-MTK 0-2 (1999)
  • MTK-Rosenborg 3-2 (1997)

Az első elődöntő során a 2012-es Örökrangadón aratott sikerünk, valamint az UEFA Kupában, a Croatia Zagreb ellen elért győzelmünk csap össze.

1. - 2012. 11. 03.: MTK Budapest-FTC 4-2, OTP Bank Liga, 13. forduló
Harmadikként fogadtuk az ötödik zöld-fehéreket az Örökrangadón. A fordulatos mérkőzés a rendes játékidő utolsó percében még 2-2-re állt, de a hosszabbításban kétszer is betaláltunk: előbb Hidvégi Sándor, majd Könyves Norbert is eredményes volt (utóbbi kb. 60 méterről), így 4-2-re győztünk.

2. - 1997. 10. 21.: MTK FC-NK Croatia Zagreb 1-0, UEFA Kupa, 2. forduló, első mérkőzés
Az orosz Alania kiejtése után az UEFA Kupa 2. fordulójában Lőrincz Emil hajrában szerzett találatával 1-0-ra nyertünk a jó nevű horvát csapat ellen. A zágrábiaknál olyan futballisták léptek pályára, mint Dario Simic, Robert Prosinecki és Mark Viduka.

Szavazni a Facebookon ennél a posztnál lehet (vagy ide kattintva)!