HÍREK

Gruber az MTK-nál folytatja!

2025-02-14

Gruber az MTK-nál folytatja!

Gruber Zsombor személyében 20 éves magyar válogatott támadóval erősítünk: a játékos fél évre írt alá klubunkhoz, Gruber a Ferencváros csapatától érkezik kölcsönben.

Egy FC Baselnél tett kitérő után alig 18 évesen debütált a Puskás Akadémia színeiben az NB I-ben, remek szereplésének köszönhetően onnan igazolta le őt átigazolási díjért a Ferencváros. Kölcsönben játszott Zalaegerszegen is, az élvonalban eddig 60 bajnokin 10 gólt szerzett és ötöt előkészített. Az eddig lejátszott nyolc Magyar Kupa-találkozóján négy gólt lőtt. Játszott már nemzetközi mérkőzéseken is (a Bajnokok Ligája és az Európa Liga-sorozatokban,  2024 őszén a Dinamo Kijev elleni győztes mérkőzésen gólpasszt is adott).

Gruber az elmúlt öt évben gyakorlatilag az összes korosztályos válogatottnak erőssége volt, 2024 novemberében pedig a felnőtt válogatottban is debütált a németek elleni hazai találkozón (1-1), így személyében olyan magyar támadó érkezik hozzánk, akit Marco Rossi a legutóbbi kerethirdetéskor számításba vett. Gruber a támadósor mindegyik pontján, szélen és középen is bevethető.  

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2025-02-15 14:30 KECSKEMÉTI SZÉKTÓI STADION

KECSKEMÉTI TE

VS

MTK BUDAPEST

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman