HÍREK

A DVSC vendégei leszünk az első áprilisi fordulóban - Szurkolói információk és ellenfélbemutató

2024-04-05

A DVSC vendégei leszünk az első áprilisi fordulóban - Szurkolói információk és ellenfélbemutató

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában csapatunk Debrecenben, a Nagyerdei Stadionban lép pályára szombaton 19:30-kor.

Szurkolói információk:

A mérkőzésre elővételben IDE kattintva lehet jegyet vásárolni, szurkolói kártya és személyes adatok megadása nem szükséges, csak egy működő e-mail cím kel a regisztrációhoz. A belépők online a mérkőzést megelőző 2. napig 1.700 forintba, a mérkőzést megelőző 2. naptól 2.200 forintba kerülnek, míg a helyszínen 2.800 forintért lehet jegyet venni. A gyermekjegy (6-14 éves korig) 1.110 forintba kerül, a 6 éven aluliak ingyen tekinthetik meg az összecsapást.

A helyszínen a vendégpénztár 17:30-kor nyit, drukkereink a D3-as és D4-es szektorban foglalhatnak helyet, ahol büfé is üzemel. Parkolni a stadion északi rendezvényterén kialakított parkolóban lehet.

Jelen:

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a tabella hatodik helyén álló csapatunk a negyedik DVSC otthonában lép pályára.

A debreceni alakulat 26 fordulót követően 39 ponttal áll az NB I-ben, három egységgel többet gyűjtve, mint csapatunk. A mérlegük tizenegy győzelem, hat döntetlen és kilenc vereség. A mérkőzéseiken 40 alkalommal vették be az ellenfelek kapuját, míg ellenük 32 gólt szereztek.

Ellenfelünk 40 találata közül hatot Bárány Donát, Brandon Domingues és Dzsudzsák Balázs szerzett, négyszer talált be Stefan Loncar és Vajda Botond, míg háromszor Kusnyir Erik és Szécsi Márk. Rajtuk kívül kétszer talált be Christan Manrique és a télen kölcsönbe távozó Alexandros Kyziridis, míg egyszer Bódi Ádám, Hamzat Ojediran és a már eligazoló Dorian Babunski.

A Loki hazai mérlege a 2023/2024-es szezonban nyolc győzelem, egy döntetlen és négy vereség. Tizenhárom idegenbeli találkozón huszonöt pontot gyűjtöttek, huszonöt rúgott gól mellett tizennégyet kaptak.

Srdjan Blagojevic a kilenc tavaszi összecsapása közül négyet megnyert, kétszer döntetlent játszott, hármat pedig elveszített. Az évet a DVTK elleni 2-2-vel kezdték, majd 2-1-re nyertek az Újpest FC otthonában. Ezt követően jött két vereség, az FTC (1-2) és a Fehérvár FC (1-0) ellen, majd a Puskás Akadémia FC (1-0) elleni diadal és a Mezőkövesd Zsóry FC (0-1) elleni vereség. A legutóbbi három bajnokiján hét pontot gyűjtött az együttes, a Paksi FC elleni 1-1 után a ZTE FC ellen 5-1-re, míg a Kisvárda Master Good ellen 3-1-re győztek.

A téli átigazolási időszakban Shedrach Kaye (szabadon igazolható), Kocsis Dominik (Bp. Honvéd), Jorgo Pëllumbi (NK Varazdin), Szuhodovszki Soma (Kecskeméti TE) és Thor Úlfarsson (Houston Dynamo) érkezett a csapathoz. 

A kölcsönbe távozó Alexandros Kyziridis (NS Mura) és Andrija Majdevac (Napredak) mellett végleg elhagyta a DVSC-t Bévárdi Zsombor (Puskás Akadémia), Marko Milosevic (Borac Banja Luka), Rácz Balázs (Pécsi MFC), Varga József (Kolorcity Kazincbarcika SC) és Alexander Mojzis (MFK Ruzomberok).

A Nagyerdei Stadionban szombaton, 19:30-kor kezdődő bajnokit az M4 Sport közvetíti élőben.

A Debreceni VSC-vel nem csak NB I-ben mérkőztünk, hanem kupadöntőket is játszottunk:

Az NB I-ben 94 mérkőzést játszott egymás ellen a két csapat, az elsőt még 1946-ban, akkor a hazaiak 5-4-re győztek.

Az idei szezonban mindkét összecsapásunkat megnyertük a Loki ellen, augusztusban idegenben 3-1-re, míg decemberben hazai pályán 2-1-re. 

Idegenben 49 találkozót játszottunk a DVSC ellen, a mérleg  43 %-os - 17-szer győztünk, 12 mérkőzés döntetlenre végződött, és 20-szor kaptunk ki, 85 gólt lőttünk, és 74-et kaptunk.

A bajnoki mérkőzések mellett 2008-ban a Szuperkupa-döntőben, míg 2012-ben a Magyar Kupa-fináléban mérkőztünk meg a Lokival. Mindkét találkozó a rendes játékidőben döntetlenre végződött, előbbit csapatunk, utóbbit a debreceniek nyerték meg büntetőrúgások után.

A mérleg:

NB I:

94      44      19      31          168 - 122         151     (54 %)

(a ma használatos pontszámítás szerint)

Magyar Kupa-döntő:

  1        0        1       0               3 - 3    

Magyar Szuperkupa-döntő:

  1        0        1       0               0 - 0     

Fejezetek a Debreceni VSC labdarúgásának több mint száz esztendős múltjából:

Debrecenben 1867-ben, a kiegyezés esztendejében alakult meg a történelmi Magyarország egyik legkorábban megszervezett sportegyesülete, a Debreceni Torna Egylet (DTE). Hamarosan lett labdarúgó szakosztálya - egy 1899-es sajtóhír szerint játszott Debrecen első futball csapatában Ady Endre is.

A Debreceni VSC 1902. március 12-én jött létre. Akkor még Egyetértés Futball Club néven szerepelt, majd 1912 nyarán önállósította magát, és megalakult a Debreceni Vasutas Sport Club. Soraiban 1920-ig kizárólag a MÁV műhelyi dolgozók futballozhattak, akik összecsapásaikat kezdetben a Falógernek nevezett térségtől északra fekvő grundon tartották, szigorúan a munkaidő letelte után. Az első mérkőzéseken a "mávisták" már piros-fehérbe öltözve kergették a labdát.

Az első világháború befejeződésével 1920-tól a regionális alapokon szerveződő kerületi ligákban játszottak a vidéki klubok. Nem tett jót a vasutas gárdának, hogy 1926-ban létrejött a profizmus Magyarországon.

Debrecenben megalakult a Bocskai FC, amely másfél évtizeden keresztül volt Debrecen legjobb labdarúgócsapata - 1930-ban kupagyőztes, az 1933-1934. évi bajnokságban pedig bronzérmes lett. Ebben az időszakban a DVSC alacsonyabb osztályokban szerepelt.

1940 tájékán a merev profi-amatőr szétválasztás megszűnt - a Bocskai pedig anyagi okok miatt feloszlott, így újra a DVSC lett Debrecen első számú labdarúgócsapata, amely ettől kezdve mindent megpróbált az élvonalba kerüléshez. Ez végül az 1942-1943-as bajnokságban vált valóra, ám nem tartott sokáig, mert négy évre rá megtörtént az első kiesés a klub történetében, amit 2020-ig még nyolc követett, sőt 1967-ben a DVSC legnagyobb kudarcát élte át, a harmadosztályba került.

Bár az alapítók a ma is használatos piros-fehér színösszeállítást választották, a korai évtizedekben többször is változott a játékosok által viselt mezek színe: 1925-ben, amikor a Debreceni MÁV Testgyakorlók Köre beleolvadt a Vasutasba, zöld-fehér, sőt, 1937-től lila-fehér lett az egyesület színe. A második világháború után a Vasutas visszatért a piros-fehér színhez, és ez immár állandónak is tekinthető. A kivétel a közös DMTE-DVSC korszak, amikor Debrecen város "egyesített" csapata sárga-kékben pompázott.

Az 1950-es évek egyik névváltoztatásának köszönhetően kapta a gárda a Loki becenevet.

A 20. század második felében a DVSC többször feljutott az első osztályba, ahol az 1993-as évet követően stabilizálódott a helye. A Loki igazi sikerkorszaka ekkor kezdődött. A felkerülés után egy évvel Garamvölgyi Lajos vezetésével bronzérmes lett. 1996-ban Sándor Tamás az Év labdarúgója volt. 1999-ben a csapat megnyerte első hazai trófeáját, a Magyar Kupát.

A klub történetének legsikeresebb időszaka az 1999-et követő bő évtized, amikor a csapat hét bajnoki címet szerzett, hatszor volt Magyar Kupa-, egyszer Ligakupa, ötször pedig Magyar Szuperkupa-győztes. A hajdúságiak az évek során a Bajnokok Ligája és az Európa-liga csoportkörébe is eljutottak.

A 2018-2019-es szezon végén még bronzérmet szerző csapat egy évvel később csak a bajnokság 11. helyén végzett, és 27 év után kiesett az első osztályból.

Azonban csak egy szezont töltöttek az NB II-ben, a 2020-2021-es második vonalbeli pontvadászatot megnyerték, azóta az NB I-ben futballozhatnak.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-10-30 18:00 Szent Gellért Fórum

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA

VS

MTK BUDAPEST

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman