Bombasiker: PMFC Matias - MTK Budapest 0-4 (0-0)

2014-07-26

Kanta két, valamint Horváth és Frank góljaival az utolsó félórában elsodorta a csapat a Pécset.

Pécsi MFC:

1 Gőcze – 4 Nagy, 6 Balogh, 21 Romic, 22 Mohl, - 8 Márkvárt, 17 Horváth (Wittrédi a 73. percben), - 27 Kővári (Gránicz a 78. percben), 32 Szatmári, 19 Heffler, - 60 Pölöskey (Frőlich a 66. percben)

Cserék: 3 Helesefay (kapus) – 2 Beke, 7 Wittrédi, 10 Frőlich, 14 Causic, 18 Lantos

Vezetőedző: Véber György

MTK Budapest:

1 Hegedűs - 2 Nagy T., 12 Kálnoki-Kis, 21 Vukmir, 24 Poór (Kelemen a 92. percben), - 38 Vass Á., 16 Pölöskei, - 18 Bese (Thiam a 68. percben), 19 Kanta, 7 Horváth, - 13 Hrepka (Frank a 82. percben)

Cserék: 28 Groppioni (kapus), 5 Kelemen, 6 Hajdú, 11 Ladányi, 15 Thiam, 20 Rodenbücher, 32 Frank

Vezetőedző: Garami József

Játékvezető: Németh Ádám (Farkas, Becséri – Szőts, Kulcsár)

Gólszerzők: Horváth Zsolt - 59. perc, Kanta - 76. és 93. perc, Frank a 89. perc

Sárga lap: Nagy T. - 17. perc, Mohl - 51. perc, Márkvárt - 72. perc, Vukmir - 80. perc

59. perc: Vezet az MTK. Poór beadását követően Horváth Zsolt rúgta kapura a labdát, ami még irányt változtatott Romicson, a labda pedig Gőcze mellett a bal alsó sarokba gurult.

76. perc: Kanta József növelte az MTK előnyét. A fővárosi gárda csapatkapitánya 25 méterről végzett el szabadrúgást, az alapvonali asszisztens jelezte, hogy a labda átment a gólvonalon - Gőcze bentről ütöte ki -, így 0-2 az MTK-nak.

89. perc: A csereként beálló Frank mutatta meg miért számít rá Garami József. Gyors kontra végén 14 méterről lőtt a hálóba. 0-3

93. perc: Kanta ismét mesterien végzett el egy szabadrúgást. Pécsi MFC — MTK Budapest 0-4

Három pont, négy gól, idegenbeli kiütés a nyitányon.

Garami József Vezetőedző: - A labdarúgás olyan, hogy néha történnek benne váratlan dolgok. Pécsre nem nyerni járnak a csapatok, hosszú idő óta az MTK sem nyert itt. Most is veszélyes támadásokat vezettek, de mi használtuk ki jobban a helyzeteket. Ennek ellenére jó, stabil csapat épül Véber György vezetésével.